pátek 20. prosince 2013

Zimní péče o ruce a nohy

Krásné odpoledne :)

Vánoce už jsou skoro tady, takže urychluji spotřebovávání věcí. Doufám že ještě stihnu rychle spotřebovat masku na vlasy Garnier Fructis, protože vím, že na mě pod stromečkem bude čekat jiná, vytoužená. Také už se pomalu loučím se šampukem Jumping Juniper, protože drobečky z něj už jsou tak malé, že se mi doslova ztrácí ve vlasech a většina z nich nakonec skončí v odpadu při oplachování. Také se mi před pár dny rozpadnul Seanik, ale zbytky jsou větší a budou sloužit ještě dlouho. Jinak jsem přemýšlela nad rubrikou Spotřebováno, ale to u mě asi jen tak nehrozí :D Mám ještě dost načatých tekutých šamponů a ještě jeden celý v zásobě. Ten si šetřím, abych mohla udělat recenzi na celou řadu, tzn nepoužívat denně něco jiného. Hrozně trpím, když vidím v obchodech ty stojany plné nevyzkoušené vlasové kosmetiky :D Co se týče dalších věcí, vůbec nestíhám spotřebovávat krémy, které mám načaté. O zásobách ani nemluvím. Myslím, že jeden poputuje k babičce. Z dekorativky mi to neubývá už vůbec, ale uvažuji nad koupí tvářenky. Mám jednu od Essence, ale u ní mi nevyhovuje odstín ani výdrž. Tak si říkám, jak hrozně obdivuji bloggerky, co mají každý měsíc rubriku Spotřebováno :D Já se něčím mažu furt a ne a ne něco dodělat :D Myslím, že už jsem se vypsala dost, takže se konečně dostávám k článku :)

Dnes jsem si připravila další článek ze zimní série. Konkrétně se zaměřím na ruce a nohy, které v zimě extrémně trpí. Nebudou to žádné sáhodlouhé recenze, spíš jen takový přehled, co momentálně používám a co mi vyhovuje.


Balea Kakaové máslo (cca 70 Kč)
Asi můj největší poklad pro tuto sezonu. Mám hrozně suché ruce a paty, takže mazání je pro mě nutnost. Máslo je velmi hutné, proto se pomaleji vstřebává. Z tohoto důvodu jej používám na noc, kdy má pokožka spoustu času ho vsáknout. Samozřejmě je třeba dávat pozor na dávkování. Když správně odhadnete množství, vsákne se docela rychle. Ideální by bylo po namazání nasadit na noc ponožky, aby byly nohy super vláčné, ale to mi vadí. Pěkně hydratuje i jen tak. Dále musím vyzdvihnout jeho vůni. Je opravdu nádherně kakaová a sladká, perfektní na předvánoční čas. Jediná nevýhoda je, že někomu může být časem vůně protivná. Ono když si mažete ruce večer a máte to celou noc čuchat, tak se to dost "přejí". Viděla jsem v DM ještě nějakou jinou verzi, ale bohužel nebylo možno si přičichnout kvůli celofánu pod víčkem.


Kokosový olej
Cíleně se s ním nemažu, ale samozřejmě, že když si ho dávám do vlasů, zůstane i na rukou. Dobře poslouží, pokud si ve sprše čistím pleť Aqua Marinou a potřebuji ruce trochu vyživit, ale ještě se nechystám do postele.

Essence krémy
Psala jsem o nich zde. Nakonec jsem se rozhodla nechat si jen Kiwi. Krém mám na psacím stole a mažu si s ním ruce v průběhu dne. Vstřebává se dost rychle, takže nemusím hodinu čekat, než budu moct psát na klávesnici.

Olej z Turecka (v přepočtu 300 Kč)
Z letní dovolené jsem si dovezla tento olej. Moc ho neubylo, protože jsem si ho dost šetřila právě na zimu, aby mi připomínal moře a sluníčko. Voní po granátovém jablku. Osobně jsem toužila ještě po levandulovém, ale byl hodně drahý a já tenkrát zaváhala. No možná je to i dobře, skoro neubývá, takže bych dvě lahvičky asi ani nespotřebovala. Stačí ho šest kapek na ruce i chodidla. Olej je vlastně směs olejů. Ale myslím, že i u nás se dá sehnat něco podobného. Používám ho někdy během dne, někdy i na noc. Záleží jestli jsem večer unavená nebo nechci čekat, až se vsákne kakaové máslo.
Heřmánkový krém na ruce Balea
Původně jsem chtěla nějaké mnohem menší balení do kabelky. Ale všechny ostatní krémy se mi zdály drahé, tak jsem si řekla, že mě nezabije nosit tenhle. Primárně voní hezky a jemně heřmánkem, ale poté mi v něm začne něco vadit. Jako by nějaký silný chemický odér, vůně ropy, plastu....nevím jak to popsat. Další balení si rozhodně nekoupím. Ale ve škole stejně nemám moc čas vůni vnímat. Navíc když si s ním na přednášce namaže ruce pět holek, tak ubývá docela rychle :D4 komentáře:

 1. Ahoj. Na ten Balea krém mám podobný názor.. Istý čas som ho používala, ale potom mi začala vadiť trochu tá ,,vôňa" ktorú spôsoboval :) Nemáš nejaký dobrý tip na krém na ruky ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem objevila jeden krém, který mi docela vyhovuje. Pokud ne hned zítra, tak určitě během několika dní udělám mini recenzi :) Vzhledem k tomu, že jsem si ho nekoupila sama, tak musím trochu zapátrat na netu pro info :)

   Vymazat
 2. Kakaové máslo je super. Měla jsem ho loni v tom hnědém balení a milovala jsem ho.
  Spotřebováno určitě piš, ono psaní článků o spotřebovaných produktech člověka právě i motivuje k tomu začít fakt spotřebovávat :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, spotřebováno bude, ale nikdy tam asi nebude moc věcí :D

   Vymazat