středa 21. listopadu 2018

Léčba akné na BCD Clinic

Hezkou středu všem :)

Hlásím, že stále ještě žiju, ačkoliv na blogu ani na Instragramu to tak nevypadalo. Mám toho teď fakt hodně. Koncem srpna jsem se dozvěděla, že můj vedoucí diplomky bude nejspíš končit k prvnímu lednu, což se nakonec potvrdilo, takže píšu opravdu intenzivně a do Vánoc bych měla mít, až na nějaké drobné úpravy, v ideálním případě hotovo. Máme taky šíleně moc seminárek, takže když nedělám na diplomce, dělám na nich. Kdybych chodila do školy poctivě, tak sedím navíc skoro denně i na přednáškách. Naštěstí na ty přednášky nemusím a všechna cvičení máme jednou za 14 dnů, takže v tomhle ohledu je to fajn. Nicméně tuším, že letos se stane nějaká zkoušková katastrofa, protože krom toho psaní školu docela ignoruju :D Do toho se snažím chodit do práce, kde jsem teda jen na půl dne, ale znáte to, jak někam jdete, ideálně ještě na odpoledne, dopoledne neuděláte vůbec nic. V práci se snažím taky dělat věci do školy, ale zkrátka to není ono. Přiznám se, že na chvíli jsem se na kosmetiku a blogy docela vybodla. Vlastně blogy nečtu momentálně skoro vůbec, což mě ale mrzí, protože hodně z vás je jako moje virtuální kamarádky a moc ráda si přečtu o vašem životě nějaké novinky, alespoň z toho kosmetického hlediska. Na videa se snažím dívat, ale používám je hlavně jako kulisu třeba u jídla. Jak ráda bych ale celý den seděla jen u videí! Což se možná splní dneska, asi si dám volno a výjimečně jsem i celý den doma. Samozřejmě mě ale kosmetika stále ještě baví a miluju kochání se svými zásobami a podobně :D

Neslibuju, že budu přispívat na blog pravidelně, to asi nehrozí, protože zkrátka ten čas není, a když už mám pár hodin volna, nechci úplně zase zírat do počítače. Každopádně vám dlužím spotřebovance za celé léto, které mám nafocené, ale ještě jsem se nedokopala k sepsání. A teď už mám zas svou tašku na prázdné obaly úplně narvanou. Napíšu vám určitě i pokračování článků s tematikou vysazení HA.

Ale dneska bych chtěla probrat něco jiného, co s tím ale vlastně úzce souvisí. Jak už jsem nejspíš naznačila ve článcích o HA, plíživě a nenápadně se mi pleť začala zhoršovat. Na první pohled tedy žádná katastrofa, ale z hrany čelisti se mi pupínky přesunuly také ještě níže ke krku. Naštěstí se už nijak zvlášť nerozšiřovaly, ale bylo to peklo. Pozor, přijde nechutná část, klidně přeskočte :D I po vymáčknutí se znova a znova plnily a s jistotou jsem věděla, že po příchodu ze školy nebo z práce bude zas co řešit. Samozřejmě tím opakovaným vymačkáváním byly celé rozrýpané, ještě červenější atd. Ale zas chodit s obřím pupínkem po světě taky nic moc představa...

Rozhodla jsem se tedy pro radikální řešení. Už od léta jsem měla tip od kolegyně. Také vysadila HA a měla pleť vážně šílenou. Pak jsem se s ní půl roku v práci míjela, a když jsem ji konečně viděla, měla pleť dokonalou. Poradila mi BCD Clinic a konkrétně paní doktorku Bergerovou. Sama chodila na laser, brala Aknenormin a ještě chodila na doporučení paní doktorky na kosmetiku. Říkala, že celkové náklady u ní byly cca 15000, ale stálo to za to. Dlouho jsem se tomu bránila a nechávala si to jako krajní řešení. Ale když mi došlo, že čas běží a za chvíli budu končit školu, rozhodla jsem se do toho jít.

Původně jsem chtěla psát tenhle článek až tak v polovině léčby nebo na konci, ale nakonec jsem se rozhodla vám všechno sdělit ještě hezky za tepla a udělat zas více kratších článků (i když kratší je u mě relativní pojem) :D Poprvé jsem byla u paní doktorky před třemi týdny. Sdělila mi, že takové akné ještě neviděla, a že v tom mám pravděpodobně i ekzém. Na kožním už jsem byla ještě kdysi na gymplu a o ekzému nepadlo ani slovo.

Pak jsem dostala sprda, že nejdřív používám micelárku na odlíčení a až teprve po ní čistím pleť gelem. Že se to má dělat naopak. Nejdřív gel a pak micelárka. Na tohle doporučení tedy dlabu, protože představa, jak si nejprve rozmatlám řasenku ve snaze opláchnout ve sprše gel a teprv pak si odlíčit oči, je pro mě naprosto nepředstavitelná. Jasně, mohla bych si nejdřív odlíčit oči, pak vzít gel a pak ještě dočistit micelárkou zbytek obličeje, ale hrozně se mi tahle představa příčí. Ve výsledku mi paní doktorka ale zakázala gely úplně a nechala mi jenom micelárku. Tady se přiznám, že jsem trochu lhala. Řekla jsem jí, že používám růžovou Biodermu, i když mám zrovna Dermacol s hyaluronovou kyselinou, která mi sedívíc. Bylo mi jasné, že říct nějakou drogerkovou, nacpe mi nějakou drahou podle svého uvážení. Pár dnů jsem zkoušela dbát na její rady a používat jenom micelárku, ale pleti to nedělalo vůbec dobře, takže jsem se vrátila k čištění na mokro. Pak jsem to chytla samozřejmě i za oleje. Že ucpávají póry. No nevím, myslím, že za ty roky zkoušení už svou pleť znám. Oleje mi na základě zkušenosti seděly víc než většina krémů. Nicméně zatím je tedy vynechávám. Zmínila jsem se paní doktorce, že nesnesu silikony v krémech. Že mám vypozorováno, že mi pleť hodně zhoršují. A bum, hned mi dala krém (mimochodem za 560 Kč) od La Roche-Posay s dimethiconem. K tomu mi napsala Zineryt (to bych shrnula asi jako antibiotikum na alkoholovém základu), který jsem už měla někdy na gymplu. Pak mi sdělila, že mám pleť suchou. Tak jsem jí říkala, že si to úplně nemyslím, že občas jsem mega mastná a lesknu se jak zrcadlo. Přišlo mi, že mě vůbec nevnímá, nereagovala vůbec. Stejně jako mi nic neřekla na to, když jsem jí řekla, že mi ale oleje sedí na základě zkušenosti a stejně tak jako ignorovala fakt, že nesnáším ty silikony. Podle mě dost dobře věděla, že v tom krému jsou. Z tohohle všeho jsem si vytvořila na paní doktorku názor, že jako člověk mi moc nesedí, že si prostě stejně trvá na svém a můj názor dost ignoruje.

Nicméně povedlo se mi ji ukecat na napsání Aknenorminu. Je to derivát vitaminu A, který je v takto vysokých dávkách teratogenní. Příbalový leták má tak kilometr a je třeba dělat jaterní testy. Tedy dost smrťák. Sama paní doktorka o něm neřekla nic. Tak jsem se jí zeptala sama, že mi o tom básnila ta kolegyně. A ona že mi ho klidně napsat může teda. Řekla ale, že budu ještě vysušenější než jsem, ale nijak to nehrotila a ani mě tolik neupozorňovala na nebezpečí.

Pak jsem šla na laser. Nejdřív nějaký který dělala sestřička. To na jedno místo zamířila několikrát, respektive všechny partie obličeje mi projela tak pětkrát. Ze začátku to bylo jenom otravné, ale ke konci už to fakt hodně bolelo. Nic, co by se nedalo přežít, ale slzela jsem už na konci dost :D Další laser byl mega silný a prováděla jej přímo doktorka. Tam se přiznám, že bych to asi nepřežila, kdyby jedno místo ošetřovala víckrát. Mezi jednotlivými ošetřeními byly docela dlouhé prostoje, protože doktorka odbíhala mezi tím píchat botox atd. Nakonec (údajně zdarma) jsem měla na 20 minut biostimulační laser. To jsem jenom ležela sama v místnosti a blikalo na mě červené světlo (biostimulační laser). Údajně to mělo pleť zklidnit.

Pak přišlo na řadu placení. Nechala jsem tam 2900 Kč. Ono by to bylo víc, ale nějak mi z té ceny odečetli ten krém. Nicméně tak nějak jsem takovou částku čekala. Šok přišel až v lékárně. Tam po mě za Zineryt a dvě balení Aknenorminu chtěli 1300 a nějaké drobné. Pak jsem se ptala té kolegyně a ta mi sdělila, že ona to měla částečně hrazené. Když jsem se jí ptala, jak to udělala, neodepsala. Ale myslím si, že jí to možná psal někdo jiný, protože jsem si vybavila, že ta doktorka sama o tom něco říkala, že kdybych měla někoho, kdo mi to napíše, bylo by to levnější. Asi je to tím, že ona je soukromá, ale fakt nevím.

Včera jsem byla na druhém ošetření. Popravdě vůbec se mi tam nechtělo a té bolesti jsem se fakt bála. Ale dostala jsem před tím nějakou znecitlivující mast. To na mě sestřička napatlala mega vrstvu jakési vazelíny, zakryla mi pleť kousky potravinářské folie a čekala jsem půl hodiny. A sice to znamenalo příplatek dalších 400 Kč, ale byla to super investice. První laser nebolel skoro vůbec, jen na pár místech byl trochu nepříjemný. A druhý byl bolestivostí asi stejný, jako ten první bez znecitlivění. Poté jsem šla zase na ten biostimulační laser. Ještě mě čeká laser 3x, protože se doporučuje pět ošetření. A já vím, že si připlatím a včetně té masti tam radši nechám 3300 Kč než trpět.

A teď už k výsledkům. Jak jsem už psala, svého čištění na mokro jsem se nevzdala. Po příchodu domů se odlíčím a následně dočišťuji ve sprše. Zineryt mám dávat pod krém. Tím se ale rozmatlá spolu s krémem po celém obličeji a to mi nedělá dobře. Měla jsem pak šíleně vysušené okolí úst, což se mi ale stávalo občas i dřív, když jsem se nemazala. Dávám jej tedy jen lokálně a až na krém, což mi doktorka včera schválila. A pokud by mi to ani tak nevyhovovalo, mám Zineryt vynechat. Používám ten krém od La Roche, ale minulý týden jsem si koupila ještě krém od Bione, který silikony neobsahuje a už jsem nějaký z konopné řady kdysi měla a seděl mi. Tím mažu ty sušší partie i v průběhu dne. Jako další radu jsem dostala mazat si okolí úst balzámem na rty, což jsem udělala už párkrát před tím, když jsem v práci neměla třeba krém po ruce. Taky jsem to schytala, že jsem se nemazala ráno, což je mi ale hrozně nepříjemné. Teď se ale mazat musím, takže to nějak zvládám. Když jsem se ale občas trochu zapotila, byla mi vrstva krému fakt nepříjemná.

Aknenormin jsem brala ráno a večer, teď nově beru obden třikrát denně. Kromě mega suchých rtů, které musím mazat vlastně furt (respektive na nich musím mít pořád vrstvu balzámu), jsem žádné nežádoucí účinky nezaznamenala. Mimochodem jako nejlepší balzám se mi osvědčil klasický v tyčince z Avonu. Suché rty jsem pozorovala asi už čtvrtý den, ale před pár dny jsem si všimla, že se mi méně mastí vlasy. Což je příjemný bonus. Ty rty bych asi i přežila, ale fakt hodně mi vadí ta suchá kůže kolem úst, na které se tvoří šupinky. S tím mazáním se to ale dá. Pomáhají mi taky peelingy, které by mi paní doktorka určitě neschválila. Ale peeling, poté vrstva krému a od šupinek je na nějakou dobu klid. Jsem zvědavá, co udělají ty vyšší dávky Aknenorminu.

Celkově jsem zaznamenala na pleti zlepšení. Samozřejmě bylo období, kdy byla lepší i horší, ale tak hrozné, jako před začátkem léčby, to nebylo. Jen mi vadí, že ten Aknenormin vyjde hodně draze. Má se brát půl roku a za ten měsíc to minule bylo přes tisícovku, ještě dražší to bude, když ho teď budu brát častěji. Pokud to ale pomůže, tak je mi to samozřejmě jedno, horší bude, když to nezabere.

Gratuluju, pokud někdo dočetl až sem :D Doufám, že ten článek měl hlavu a patu, ale chtěla jsem to dneska už sepsat, než mě zas přepadne lenost. Určitě vás budu informovat a příště vám nafotím i všechny produkty, až to sama pořádně vychytám :)

Mějte se zatím krásně :*

6 komentářů:

 1. Teda, super článek, moc zajímavej. Já teď taky mám nic moc pleť. Dělají se mi boláky na čelisti a na krku. Někdy jen takový rudý vystouplý pupence, někdy klasicky bílé. Vůbec netuším, z čeho to mám. Jinde na obličeji se mi taky občas něco vyloupne, ale ta čelist a krk, to je děs.

  Paní doktorka na mě z tvého popisu teda taky moc nezapůsobila :-D
  Jsem zvědavá na pokračování a hlavně na výsledky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem se střídala na směně s tou kolegyní, která mi to celé doporučila. Neviděla jsem jí dlouho, možná dva měsíce. A hned říkala, že to je mnohem lepší, že mi kompletně zmizela taková krupička z celého obličeje. A má pravdu, já si to ani neuvědomila, protože jsem se soustředila jen na tu čelist a krk. No z toho popisu to zní skoro jako to moje. Taky mam obličej v poho a mam problematický jenom ty partie. A představ si, že jí ten Aknenormin napsala ta stejná doktorka a měla většinu hrazenou. Tak vážně nechápu, proč mně ne. Mam vztek.

   Vymazat
 2. Já díkybohu s tímhle nemám problém. Ale pamatuju si, že když jsem byla na základce, tak jsem měla úplně celý čelo posetý pupínkama. Nešlo se toho zbavit asi 2 roky, bylo to hrozný. Nakonec ani nevím jak jsem se toho zbavila, ale nějak to asi samo postupně ustoupilo.. jsem ráda, že nemám žádné jizvičky ani nic podobného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tichá závist. Já zrovna čelo nikdy extra špatné neměla, co si tak pamatuju. I když samozřejmě sem tam se něco objevilo i tam. Akorát si vzpomenu na jeden otřesný mega pupínek přímo uprostřed čela, když jsme měli jet na gymplu na Korfu. Byl to takový ten typ, co prostě musel zmizet sám. Já ho samozřejmě nenechala na pokoji, takže jsem výlet zahájila s obřím kráterem :D

   Vymazat
 3. Momentálně neberu HA dva měsíce a pomalu ale jistě se začíná tělo čistit ale s nim bohužel i pleť. Zatím se to dá zvládat, ale bojím se kam až to muže zajít. Cca před třemi lety když jsem ji vysadila poprvé to bylo šílené a absolutně jsem to nezvládala hlavně psychicky. Chci začít chodit na pravidelnou hormonální akupunkturu. Jinak tohle ošetření by me také lákalo :) Držím palce ať vše vyjde :)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za podporu :) U mě to po vysazení taky začalo nenápadně a plíživě a než jsem se nadála, byla to katastrofa. Budu držet palce, aby to u Tebe bylo jiné :) O hormonální akupunktuře jsem taky slyšela. Ale vzhledem k tomu, že teprv nedávno jsem přestala omdlívat u odběrů krve...stále nemám jehly ráda a dost mě ta představa děsí :D

   Vymazat